Мирон Я. Амусья,
профессор физики
Десять лет спустя
(Впечатления от краткой поездки в Киев в сентябре 2019)
АМУСЬЯ Мирон Янкелевич (нар. 18.11.1934р. у Ленінграді) – російсько-ізраїльський фізик-теоретик і політичний журналіст, доктор фіз.-мат. наук (1972р.), професор (1986р.), лауреат Премії імені А. фон Гумбольдта (Німеччина, 1990), член Американського фізичного товариства (1995р.), Почесний асоційований член Центру теоретичних досліджень фізичних систем Університету Кларк-Атланта, США (1998 р.), дійсний член РАПН (2002р.).
Закінчив Ленінградський Кораблебудівний інститут та Ленінградський Університет за спеціальністю «Теоретична фізика» (1958р.). Від 1958 р працює у Фізико-технічному інституті ім. А. Ф. Іоффе РАН. Від 1998 р. професор, а з 2008 р. – эмеріт-професор Інституту фізики імені Джуліо Рака Єврейського Університету в Іерусалимі (Ізраіль). Засновник фізичної школи, до якої належать В. М. Єфімов (автор ефекту Єфімова), М. Ю. Кучієв та інші.
Найбільш значущі наукові результати: побудова наближення випадкових фаз з обміном в фотоіонізації атомів і розсіювання електронів, що дозволило виявити колективний характер процесів фотоіонізації атомів і електрон-атомного розсіювання; передбачення колективізації мало-електронних оболонок під дією сусідніх оболонок в атомах, пізніше виявленої експериментально; передбачення і дослідження нового (атомного або поляризаційного) гальмівного випромінювання; передбачення механізму, що веде до впорядкованого руху електронів і атомів під впливом поглинання світла.
Був запрошеним професором ряду відомих в світі наукових і освітніх установ, серед яких: Аргоновская Національна лабораторія, Франкфуртський університет, Імперський коледж (Лондон), Орхуський університет (Данія), Університет Кларк-Атланта (США), Національний автономний університет Мексики , Національний дослідницький центр RIKEN (Токіо), Університет Париж IV Сорбонна, і ряд інших.
(за матеріалами Вікіпедії)
30 жовтня пішов з життя
видатний фізик-теоретик доктор фіз.-мат. наук, професор
ГАЙДІДЕЙ Юрій Борисович.
Колектив Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України
глибоко сумує з приводу непоправної втрати
і висловлює щирі співчуття рідним і близьким покійного.
До 110-річчя від дня народження академіка Миколи Боголюбова
21 серпня 2019 року виповнюється 110 рокiв вiд дня народження одного з велетнів науки XX ст.,
видатного математика i фiзика-теоретика академiка Миколи Миколайовича Боголюбова.
2 червня пішов з життя
видатний фізик-теоретик
доктор фіз.-мат. наук, професор
ФІЛІППОВ Геннадій Федорович.
Колектив Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України
глибоко сумує з приводу непоправної втрати
і висловлює щирі співчуття рідним і близьким покійного.
Загальні збори
Відділення фізики і астрономії Національної академії наук України
відбудуться 24 квітня 2019 р.
у Великому конференц-залі НАН України
(вул. Володимирська, 55)
Запрошуються усі бажаючі (вхід вільний).