2015-05-16

Шановні друзі!

Наш молодий колега і друг Володимир Пелих від сьогодні (15 травня 2015) мобілізований до лав Збройних сил України та направлений до військового навчального центру "Десна" на Чернігівщині. Це був його свідомий вибір, попри те, що він один у немолодої матері. У іншого нашого колеги пропав безвісти хрещений батько, а ще у одного - зять. Молодий науковець нашого інституту надає постійну допомогу родині свого друга, бо той залишив тут двох дітей, дружину з невеликою платнею та немічного батька. Можна продовжувати говорити про тих, хто поряд, на відстані протягнутої долоні…

Минув час визначень, бурхливих і в’ялих дебатів щодо журналістських репортажів та влучних фейків на теми сьогодення. Тепер навіть середньостатистична освічена людина розуміє, що в країні її проживання- прозябання-процвітання точиться сучасна страшна війна. Зрозуміло також, що тільки надміцний ланцюг, де кожне кільце – сталеве – не розірветься, оборонить наших дітей. Тепер лише всі разом зможемо вистояти. Хто уникає цього розуміння – той наш ворог, наша слабка ланка.

Зібраний в інституті 19 вантаж відправлено у Донецьку область у четвер, 14 травня 2015 року.

Це 12-та захисна сітка, розміром 10 м на 4 м – артилеристам. Плетемо далі, у вільний час, к. 448.

Перераховано зі спільно-кошту у поминальні дні вдовам сьогоднішньої війни:

Наталі Якубовській (3 дітей) – 2000 гривень,

Галині Коношенко (3 дітей), чоловіка похоронено 16 квітня 2015 року– 2000 гривень,
інформація від Лесі Герасимчук
https://www.facebook.com/lesya.herasymchuk?fref=pb&hc_location=friends_tab

Ірині Зубковій (2 дітей), чоловік пропав безвісти, кіборг – 2000 гривень, інформація від Лесі Герасимчук,

пораненому розвіднику з позивним "Полтава", тривалий тяжкий стан – 1500 гривень, допомога надана зі Швейцарії; інформація від Євгенії Більченко
https://www.facebook.com/yevzhik?fref=pb&hc_location=friends_tab

За ініціативи швейцарської дарувальниці 2400 гривень перераховано дружині кіборга "Танчика", що загинув, залишивши 3 дітей.

4000 гривень передано Чернецькому Ігорю
https://www.facebook.com/Cherneckii.Igor?fref=pb&hc_location=friends_tab
для закупки літнього взуття для добровільних формувань, що влилися до Збройних сил України, проте, ще не отримали необхідного забезпечення.

Нашими силами зібрано 6 ящиків з харчами:

лечо від Віктора, варення та сушена зелена цибуля від Ольги, щавель для зеленого борщу та малиновий джем від Людмили, мед з лимонами та імбирем, інше поживне та смачне.

Чоловіча одежа (3 великих пакети) та книги передано до Ірпінського військового госпіталю.

Кровоспинне, передане друзями з Дрездена.

Гроші у травні принесли наші: Юлія, Надія, Володимир.

Пакували: Олексій, Максим, Дмитро.

Всім Вам, хто приєднався до допомоги нашим бійцям – доземний уклін і подяка!

"Война — это запах гноя, гари, мочи и пота, а не пафосные монологи и красивые поступки" – сказав боєць "Донбасу" Іван Сотник, який загинув 2 травня 2015 року під Широкиним під час "перемир’я".

В пам’ять про тих, хто закрив нас і наших рідних своїми молодими грудьми – продовжимо нашу роботу заради миру в Україні!

Волонтерська група "Допомога армії" Інституту теоретичної фізики ім М.М. Боголюбова